Hamas’tan Yemen-Ensarullah’a Takdir ve Övgü…

Hamas Yemen’deki Husi lider Abdülmelik el-Hûsi’nin, Suudi Arabistan’daki Filistinli tutukluların serbest bırakılmasına yönelik girişimini övdü.

Hamas, Riyad’daki Filistinli tutuklularla ilgili yaptığı açıklamada, Hûsi lider Abdülmelik el-Hûsi’nin Suudi Arabistan Krallığı’ndaki Filistinli tutukluların Suudi esirlerle takas yapılması konusundaki girişimlerini ilgiyle takip ettiklerini bildirdi.

Hamas konuyla ilgili açıklamasında şunları söyledi:

Bizler, Filistin halkı olarak kardeşlik ve sempati ruhuna çok değer veriyor, Filistinlilerin bu uğurdaki direnişini ve kararlılıklarını destekliyoruz. Bize karşı gösterilen ilgi ve inisiyatif için teşekkür ediyoruz.

Hamas açıklamasında ayrıca, Filistinli Dr. Muhammed el-Hudari Ebu Hani’nin de içlerinde bulunduğu Suudi Arabistan hapishanelerinde tutuklu tüm Filistinlilerin serbest bırakılmasına yönelik taleplerini sürekli dile getirdiklerini de belirtti.

Hamas, Suudi Arabistan’da tutulu olan Filistinlilerin serbest bırakılması ile ilgili Suudi liderliği ile iletişim kurmak için yaklaşık bir yıl boyunca sürekli elinden gelen tüm çaba ve gayreti sarf etti.

Hareketin Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye konuyla ilgili son açıklamasında, Suudi Arabistan Krallığında hiçbir kuralı ihlal etmeyen Filistinli tutukluların serbest bırakılması için Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz’e çağrıda bulundu.