Hamas’tan Toprak Günü Mesajı: Kurtuluş Direnişte…

Hamas, işgal altındaki Filistin topraklarının ve Filistin halkının tek kurtuluş yolunun direniş olduğunu belirtti.

Filistin Toprak Günü’nün 44. yıldönümünü kutlayan Hamas, tarihi Filistin topraklarında vatanın sahibi olan Filistin halkını yasal ve siyasi haklarından mahrum bırakan İsrail işgal yönetimi tarafından onaylanan “Yüzyılın Anlaşması” ve sözde “Yahudi Devleti Yasası” projelerini açık bir şekilde reddettiğini bir kez daha yineledi.

Hamas Filistin Toprak Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada, Filistin halkının işgal güçleri karşısında dimdik ayakta durduğunu, İsrail terör devleti tarafından uygulanan baskı, istismar, ırkçı ayrımcılık, toprak gaspı, köylerin yıkılması projelerine karşı Filistinlilerin topraklarına bağlı kalacaklarını ve ne pahasına olursa olsun bu yolda ellerinden gelen her şeylerini feda etmeye hazır olduklarını bildirdi.

Hareket açıklamasında ayrıca, bu dava uğrunda canlarını feda eden şehitlerin kanının asla yerde kalmayacağını belirterek, Filistin’in bir zerre toprağı konusunda bile hiçbir tartışmayı kabul etmediğini ve bu bağlamda işgal yönetiminin teklif ettiği tüm anlaşmaları reddettiklerini duyurdu.

Hareket açıklamasında, korona virüsü bahanesiyle işgal güçlerinin hala toprak ihlallerini sürdürdüklerini, işgal edilmiş topraklarda Yahudi yerleşim kanseri tohumlarını ekmeye devam ettiklerini, bunun karşısında Filistin halkının da topraklarına sadakatle bağlı kalması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.