Hamas’tan Siyonist İsrail’e Sert Uyarı: Ahmaklığı Durdur!

Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum de yaptığı açıklamada, Siyonist rejimin aptallıklarının sürmesi konusunda uyarıda bulunarak, bu rejimin yeni gerilim çıkarma girişimlerini, tehlikeli olarak niteledi.

“İHLALLERİN ÜSTÜNÜ ÖRTMEK İÇİN GAZZE’YE SALDIRIYORLAR”

Berhum, yaptığı yazılmış açıklamada, İsrail’in ülkedeki iç kriz, Filistinli mahkumlar ve Kudüs halkına karşı ihlallerinin üstünü örtmek için Gazze’ye saldırdığını bildirdi.

“İsrail’in Gazze’ye yaptığı saldırılar, güvenli olmayan bir şekilde gerilimi artırıyor.” ifadelerini kullanan Berhum, şunları kaydetti:

“Saldırıların derhal durması lüzumlu. İsrail’i bu ahmaklığını sürdürmemesi konusunda uyarıyoruz. Sivil halkın mülk varlığına ve direnişin tesislerine yaptığı saldırıların gerisinde yükselen gerilimden işgal gücünü sorumlu tutuyoruz. İsrail’in direniş gücüne karşısında oluşturacağı eylemler, kendisine dönecektir.”

İsrail güçleri, sabah ve akşam saatlerinde Gazze’den roket atıldığını ileri sürerek, bambaşka noktalara tank atışı ve savaş uçaklarıyla hamle düzenlemişti.

Bu arada, işgal güçleri bu sabah (7 Şubat Salı) erken saatlerde Cenin’in güneyindeki Caba’ ve Kabatiye beldelerine baskın düzenledi. Baskınlar sırasında biri İslami Direniş Hareketi Hamas liderlerinden Şeyh Nezih Ebu Avn olmak üzere dört kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

İşgal güçlerinin iki hafta önce de Ebu Avn’ın evine baskın düzenlediği ve Hamas liderini bir günlüğüne gözaltına aldığı, işgal zindanlarında toplam 18 yıl yatan Ebu Avn’ın yaklaşık bir ay önce özgürlüğüne kavuştuğu ifade edildi.İşgal güçleri ayrıca Cenin’in güneyindeki Kabatiye beldesine baskın düzenleyerek üç kişiyi gözaltına aldı.