HAMAS’ın A TAKIMI Belli Oldu

Hamas Hareketi konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride, hareketin seçimlerini kardeşlik ve sorumluluk duygularıyla, büyük bir uyum içinde tamamladığı ifade edildi.

GÖZAT  MEŞAL: Hepimiz HENİYYE'nin Ardında Saf Tutacağız

Hamas Şura Konseyi’nin dün Filistin dahilinde ve haricinde olağan toplantısını gerçekleştirdiği belirtilen bildiride, Musa Ebu Merzuk, Yahya Es-Sinvar, Salih El-Aruri, Halil El-Hayye, Muhammed Nezzal, Mahir Ubeyd, İzzet Er-Reşak ve Fethi Hammad’ın Siyasi Birim üyeliğine seçildiği kaydedildi.

Hareket içi seçimlerin her aşamasında şura ve demokrasi ruhunun kendini gösterdiğini belirten Hamas, hareketi 20 yılı aşkın bir süre başarıyla yöneten Halid Meşal’e de teşekkür etti.

GÖZAT  HENİYYE: Esir Takası İsrail'in Bedel Ödeyeceği Günü Bekliyor

Hamas Hareketi, Filistin işgalden kurtulana ve mülteciler vatanlarına dönene kadar sabitelere bağlı olarak Filistin halkının haklarını savunmaya ve direniş yolunda yürümeye devam edeceğini taahhüt etti.

Bildiride ayrıca işgal zindanlarında açlık grevi eylemi gerçekleştiren Filistinli esirler selamlanarak, esirlerin Allah’ın izniyle özgürlüğe kavuşacakları günün yakın olduğu belirtildi.