Hamas Uçak Mühendisi Suikastında Fransa İddiası

Filistin direnişine desteğinden dolayı işgal rejiminin istihbarat ve cinayet şebekesi Mossad tarafından üç yıl önce şehit edilen uçak mühendisi Muhammed Ez-Zuvari’nin davasını takip eden avukatlar heyeti Fransa’nın Tunus büyükelçisini cinayete karışmakla suçladı.

Filistin direnişinin insansız hava araçları geliştirmesine yardımcı olmasıyla bilinen uçak mühendisi Muhammed Ez-Zuvari üç yıl önce Tunus’un güneyindeki Safakes vilayetinde kendi özel aracında öldürülmüştü.

Bu cinayet Tunus’ta ve Filistin’de tartışmalara neden olmuş ve cinayetten işgal rejiminin istihbarat ve cinayet şebekesi Mossad’ın sorumlu olduğu görüşleri öne çıkarılmıştı.

Ez-Zuvari davasını takip eden avukatlar heyetinde yer alan Av. Abdurrauf El-Iyadi; “Olayın içinde bazı siyasetçilerin, iş adamlarının ve gazetecilerin de parmağı var. Bunlar arasında Fransa’nın şu anki büyükelçisinin önemli bir rolü olduğu anlaşılmaktadır” dedi.

El-Iyadi, avukatlar heyetinin Fransa büyükelçisi aleyhine iki suç duyurusunda bulunduğunu bunların birinin casusluk, diğerinin de cinayete bulaşma suçlaması olduğunu belirtti.