Hamas: Trump’ın Planına En İyi Cevap Birlik

Ürdün’de düzenlenen bir programda Hamas Hareketinin eski Siyasi Büro Şefi Halid Meşal, sözde barış planına ilişkin değerlendirmelerde bulunarak şunları söyledi:

“Plan İsrail’in vizyonudur, bunu kriz yaşayan Trump ile kriz yaşayan Netanyahu benimsemiştir, ilgili taraf Filistin ortada yoktur. Böyle bir planı kendisine saygısı olan davasının tarihini bilen hiçbir Filistinlinin kabul etmesi mümkün değildir. Bundan dolayı da buna Filistin tarafından cevap hiç gecikmemiştir.”

Siyonist Trump’ın planın başarısızlığa ve yok olmaya mahkum olduğunu dile getiren Meşal, bununla mücadele için Filistin’de safların yeniden düzenlenmesinin büyük bir adım olacağına işaret etti.

Neler yapılması gerektiğine dair sorulan soruya Meşal, “Ulusal birlik ve beraberliğimiz, belirlenmiş bir stratejiyle birlikte çok fark yaratacaktır.” karşılığını verdi.

Meşal, “Bugünün mücadelesi, bölünmüşlüğü sonlandırmayı, Filistin için ortak bir mücadele stratejisi üzerinde yürümemizi bizlere mecbur kılıyor.” ifadelerini kullandı.