İSRAİL Güçlerinden Tulkerem’de 9 Günde 50 GÖZALTI

İşgal güçleri Barkan eylemini gerçekleştirdiğine inandığı Filistinli genç Eşref Nealive’nin ailesinden birçok kişiyi gözaltına aldı.

Filistinli gencin ailesinden bazı kişileri birkaç kez gözaltına alan ve bazılarını da baskın sırasında sorguya çeken işgal güçlerinin arama yaptığı evlerin altını üstüne getirdiği ve aile fertlerinden bazılarını da işgal istihbaratına ifade vermeye çağırdığı belirtildi.

Esir Kulübü, işgal istihbaratının dün sabah Neavile ailesine oğullarının gerçekleştirdiği eylem nedeniyle intikam olarak evlerinin yıkılacağını haber verdiğini açıkladı.

Yılbaşından bu yana işgal güçlerinin esir ve şehit ailelerine yönelik topluca cezalandırma politikasına hız verdiği, çok sayıda kişiyi gözaltına aldığı veya baskın sırasında sorguya çektiği, birçok esir ve şehit yakınına da evlerinin yıkılacağını bildirdiği ifade edildi.

İşgal güçleri dün öğle saatlerinde Eşref Nealive’yi yakalamak amacıyla Tulkerem kentinin kuzeyinde birçok bölgeye baskın düzenledi.

Onlarca işgal askeri otobüslerle ve devriye araçlarıyla dün öğle saatlerinde El-Caruşiyye, Bel’a ve Şuveyke bölgelerine sürpriz bir şekilde baskın gerçekleştirdi ve söz konusu bölgelerde arama yaptı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Selfit vilayetinde Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde kurulu Ariel Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki Barkan sanayi bölgesinde 7 Ekim Pazar sabahı gerçekleştirilen ateş açma eyleminde iki işgalci öldü ve bir işgalci de ağır yaralandı.

İşgal güçleri olay yerinden uzaklaşmayı başaran eylemci gencin Eşref Ebu Nealive olduğuna inanıyor ve Filistinli genci her yerde arıyor.