HAMAS’tan Tepki: TEKFİRCİ Akımla Alakamız Yok

Lübnan’daki bazı şahısların yazılarında ve sosyal medyada gündeme getirdikleri ve Hamas’ın birtakım teröristleri, aşırı şahısları ve terör örgütlerini desteklediği, onları himaye ettiği yönündeki iddialar hakkında Hamas teşkilatı tarafından açıklama yapıldı.

Açıklamada bu tür iddiaların ortaya atılmasının Hamas’ın prestijini yıpratma, onun Lübnan’daki Filistinlilerin mülteci kamplarının güvenlik ve istikrarının korunmasındaki etkinliğini zayıflatma ve birtakım dış güçlere hizmet amacı taşıdığına dikkat çekildi.

Açıklamaya göre bu konudaki iddialar Mişel Nasr adlı yazarın Ed-Diyar gazetesinde yayınlanan bir makalesinde ve “Kamp bizim bölgemizdir” sitesi başta olmak üzere bazı internet sitelerinde ortaya atıldı.

Açıklamada bu iddiaların, söz konusu yazıları yazanların kendi kurguları ve senaryoları olduğu, hiçbir belgesinin bulunmadığı vurgulandı.

Hamas adına yapılan bir başka açıklamada da asılsız iddialar hakkında yargı kurumları nezdinde dava açılacağı ve asılsız iddiaları ortaya atanlardan yargı nezdinde hesap sorulacağı bildirildi.