Hamas Milletvekilleri, Türkiye Konsolosu İle Görüştü

Hamas’ın Filistin Parlamentosu’ndaki grubu Değişim ve Islah Grubu üyesi milletvekillerinden oluşan bir heyet Ramallah’ta Türkiye’nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Hüsnü Gürcan Türkoğlu ile görüştü.

GÖZAT  Siyonist İsrailli Bakan: Bu Yaza Türkiye İle Anlaşmayı Tamamlayacağız

Hamas heyetinde Kudüs’ten Batı Yaka’ya uzaklaştırılan milletvekilleri Ahmed Atvan ve Muhammed Tavtah ile milletvekilleri Eymen Dırağime ve Abdulcabir Fukaha’nın yer aldığı bildirildi.

Büyükelçi Türkoğlu ile görüşmekten duydukları memnuniyeti ifade eden milletvekilleri, Türkiye’yle ilişkilerin geliştirilmesinin önemli olduğuna dikkat çekti.

GÖZAT  Türkiye'nin İsrail Elçisi Ökem: Hamas'ı Değil, Gazze'yi Destekliyoruz

Milletvekilleri görüşmede işgal rejiminin ezan yasağı gibi ihlallerini, Kudüs halkının eğitim sorunlarını ve okulların kapatılmasını, Filistinlilerin okullarında işgal rejimi eğitim programının dayatılmasını ve benzeri konuları ele aldı.

GÖZAT  Türkiye: İsrail'in Güvenliğine Aykırı Girişimlere İZİN VERMEYİZ

Milletvekilleri ayrıca işgal rejiminin Filistinlilerin evlerine yönelik yıkım politikasına, arazi gaspına, Mescid-i Aksa’ya ve diğer kutsal mekânları hedef alan ihlallere değindi.

Büyükelçi Türkoğlu’nun da görüşmede Filistin uzlaşısının önemine ve zorunlu olduğuna işaret ederek, Türk hükümetinin Kudüs dosyasını yakından takip ettiğini bildirdi.