HAMAS: Mescidi Aksa ÖZGÜR Olana Dek DİRENİŞ Sürecek

Türkiye’deki bir etkinliğe katılan Hamdan önemli açıklamalarda bulundu. Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte konuşan Hamdan,“Filistin’deki özgürlük direnişimiz Filistin bölgesi ve Mescid-i Aksa özgür olana kadar devam edecektir. Mücadelemizde galip gelmek için dünyadaki tüm müslümanların sahip çıkmasıyla mümkün olacaktır.” ifadesini kullandı.

Hamdan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Şunu biliyorlar ki ümmet şemsiyesinde birleşenler sayesinde bu davadan vazgeçilmeyecektir. Ümmet zafiyet içerisinde olursa Filistin davası da zafiyet içerisinde olacak. Siyonist güçler tüm dünyada bu davanın önlenmesi için siyasi yardımlar istiyor.

Buna karşılık bizler de tüm müslüman kardeşlerimizden ülkelerinde bu davanın haklı olduğunu anlatan siyasi destek istiyoruz. Türkler her adım attıklarında siyonist güçlerin karşısında duran bir irade olarak görüyorlar.

Dünyanın neresinde olursa olsun bir buçuk milyar müslüman dünyasının bu davanın peşinde olduğunu gösterirse bu dava farklı noktada olur. Bu davada Türkiye halkının gösterdiği fedakarlığı gözardı edilemeyeceğini belirtmek istiyorum.”