Hamas, Lübnan’da HİZBULLAH HEYETİYLE GÖRÜŞTÜ

Ziyaret esnasında Filistin davasının bugün geldiği durumun yanı sıra, Lübnan’daki mülteci kamplarında yaşanan son durum üzerine de bir değerlendirme gerçekleştirildi.

Hamas Hareketi yetkilisi olan Cihad Taha ise, hareketin taraflar arasındaki bir anlaşmayı, Filistin davasına ve mülteci kamplarına güç kaynağı olarak değerlendirdiğini belirtti.

GÖZAT  Siyonist İstihbarat: FİLİSTİN ve LÜBNAN Cephesi Birleşiyor

Hamas yetkilisi Cihad Taha ayrıca Lübnan’daki ortak yaşam anlayışının güçlenmesinin Filistin halkının gücüne güç katacağını, Filistin halkının ve Lübnan’daki Filistinli mültecilerin Filistin’in özgürlüğü için İslami vahdetin zaruret olduğuna inandıklarını ifade etti.

Hizbullah yetkilisi Halil Hüseyin ise görüşmede, özellikle Lübnan’daki mülteci kamplarının güven ve istikrarının büyük önem arz ettiğini ifade etti ve mülteci kamplarının Filistin davasının önemli bir parçası olduğunu, Siyo-Amerikanların bölgeye yönelik komplolarına karşı yürütülen direnişin temellerinden olduğunu vurguladı.

GÖZAT  Hamas: Lübnan'ın Güvenliği, Filistin'in Güvenliğidir

Halil Hüseyin, Filistin halkının direniş projesini kabul ettiğine, bu bağlamda özellikle de direnişi hedef alan komplolara karşı herkesin, her türlü sömürgecilik karşısında özgürlüğün yegane temsilcisi olan Filistin davasının arkasında yer alması gerektiğine vurgu yaptı.

Hüseyin, Filistin davasını göz ardı edenlerin, muhabbet, vahdet, hürriyet ve karşılıklı yardımlaşmaya dayalı olan İslam’ı kötülemeye çalışan müstekbir projenin bir parçası olduklarını ifade etti.

GÖZAT  İsrail'den Filistin ve Lübnan İçin YENİ KOMANDO BİRLİĞİ TATBİKATI

Özellikle tekfirci yaklaşımların karşısında yer almak gerektiğini belirten Hüseyin, bu türden yapıların Siyo-Amerikan projesinin mamulü olduğunu ve Filistin davasını zayıflatmayı hedeflediğini vurguladı.

Halil Hüseyin “Hizbullah en başından beri olduğu gibi bugün de Filistin davası için direnmeye devam edecektir” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  Lübnan: İsrail'e Karşı Mücadelede Birlik Olalım

Hizbullah sorumlusu, Filistin davasının hassas bir dönemden geçtiğini, bu bağlamda herkesin Arap ve İslam dünyasının onurunu korumak adına bedel ödeyen Filistinli şehitlerin yoluna ihlas ve kararlılıkla bağlanması gerektiğini belirtti.

Hüseyin, direniş seçeneğinin Filistin özgürlüğü için tek çare olduğunu, bugün Filistin intifadasının en basit bir silahla dahi Siyonistleri çaresiz bıraktığını ifade etti.

Halil Hüseyin bugün, Amerika’nın Siyonist oluşuma verdiği maddi-manevi desteğin Filistin direnişini durdurmaya yetmeyeceğini vurguladı.