Hamas Lideri: Kasım Süleymani, Kudüs Şehidi + VİDEO

Hamas Lideri İsmail Heniyye ve İslami Cihad Lideri Ziyad Nehale, Kasım Süleymani’nin cenaze törenine katılmak için İran’da hazır bulundu. Cenaze namazında İran Dini Lideri Seyyid Ali Hamaney’in hemen bir saf arkasında yan yana namaza durdu Filistin Direniş Liderleri.

Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye Kasım Süleymani’nin cenaze törenindeki konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

‘Şehit General Kasım Süleymani, hayatını Filisin ve bölgenin diğer mazlum halklarını savunma yoluna adadı. Devrim Muhafızları Ordusu Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani, Kudüs şehididir. Kudüs şehididir. Kudüs şehididir.’

General Kasım Süleymani’nin Tahran Üniversitesi’nden İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamaney’in katılımıyla düzenlenen cenaze töreninde konuşan Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

‘Dün Şehit Süleymani’nin terörüne neden olan cinayet duygusu, Siyonist rejimi yetkililerinde olan aynı duygudur. Bu düşünce ve politika sonucu, her gün Filistin halkı terör saldırısına uğruyor veya şehit düşüyor.’

General Kasım Sülemani’ye yönelik cinayetin ardından bu cinayeti işleyenlerin tamamının dünya kamuyou tarafından kınanması ve bunu gerçekleştirenlerin cezalandırılamsı gerektiğini ifade eden Haniye, ‘Filistin topraklarında, Siyonist komploları ve ABD hegemonyasına karşı direniş hattının asla yenilmeyeceğinin altını çiziyorum’ değerlendirmesibni yaptı.

Düşmanları kutsal Kudüs’ten çıkarana kadar Filistin’in direniş hattında konumlanmaya devam edeceğini ifade eden Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail Haniye, ‘Filistin topraklarında direniş yolu eskisi gibi sürdürülmektedir. Bundan geri adım atmayız. Bu terör saldırıları sonucu şehadetler, kararlılık ve irademizi güçlendirdi’ diye ekledi.