HAMAS Liderinden KUVEYTLİ Sporcuya Övgü!

Hamas Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, Kuveytli Ju Jitsu sporcusu Abdullah El-Anceri’nin babası Velid El-Anceri’yi arayarak oğlunun ortaya koyduğu tavrı övdü.

Kuveytli sporcu, Los Angeles’ta düzenlenen uluslararası turnuvada İsrailli sporcuyla karşılaşmamak için turnuvadan çekilmişti.

Hamas lideri, Abdullah El-Anceri’nin Filistin davasına verdiği desteği takdir ederek, işgal rejiminin yürüttüğü ilişkileri normalleştirme kampanyalarıyla İslam ümmetinin ve Arap halklarının bilincini saptıramayacağını ifade etti.

Abdullah El-Anceri, turnuvadan çekildikten sonra yaptığı açıklamada, “Benim için Filistin uluslararası turnuvadan daha önemli” dedi.

Kuveytli sporcu Abdullah Velid El-Anceri’nin 21 yaşında olduğu ve Ju Jitsu sporuna dört yıl önce başladığı ifade edildi.

El-Anceri’nin geçen yıl Ekim ayında Teksas’ta düzenlenen uluslararası turnuvada ve Ağustos ayında Washington’da düzenlenen turnuvada altın madalya aldığı bildirildi.

Los Angeles’taki Ju Jitsu turnuvasında kura sonucu İsrailli sporcuyla eşleşen El-Anceri, “Siyonist devletini meşru kabul etmediğim bir sporcuyla nasıl karşılaşabilirim? İsrail diye bir şey yok. Orası Filistin ve Filistin olarak kalacak” diyerek turnuvadan çekildiğini ilan etti.