Hamas: Kassam Komutanına Suikast İsrail ve İşbirlikçilerinin İşi

Hamas, dün gece geç vakitlerde Mazin Fukaha’nın şehit edilmesiyle ilgili bir taziye mesajı yayınladı ve Fukaha’nın İzzettin El-Kassam Tugayları’nın Batı Yaka bölgesindeki kahraman komutanlarından ve Filistin halkının mücahitlerinden biri olduğunu, Özgürlerin Vefası takas anlaşmasında özgürlüğüne kavuştuğunu vurguladı.

GÖZAT  Siyonist İsrail, Kassam Komutanını Suikastle Şehit Etti

Açıklamada şehitlerin kanlarının zayi olmayacağına ve Hamas’ın bu tür cinayetler karşısında nasıl bir tavır takınacağını bildiğine dikkat çekildi.

Hamas’ın siyasi liderlerinden Halil El-Hayye de cinayetle ilgili açıklamasında şöyle konuştu: “Şehit Fukaha’nın kimseyle bir husumeti yoktu. Güvenlik teşkilatı cinayet hakkında acil soruşturma başlatmıştır. Ancak bu cinayetten istifade eden tek taraf siyonist işgal rejimidir.”

GÖZAT  MOSSAD Şimdiye Kadar 16 Filistinli Lideri Şehit Etti

Filistin Esir Kulübü de olayla ilgili açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Özgürleştirilmiş eski esirlerden ve Batı Yaka’dan Gazze’ye sürgün edilenlerden olan Mazin Fukaha’nın şehit edilmesinden istifade eden tek taraf esirlerin ve özgürleştirilenlerin davasıyla ilgilenen ulusal hareketin mücadelecilerinin izlerini takip etmeye devam eden siyonist işgal rejimidir. Bu cinayet aynı zamanda işgal rejiminin özgürleştirilmiş eski esirlerin aleyhine tansiyonu yükselttiği ve bazı ülkelerden onları yeniden tutuklamalarını istediği bir zamana denk gelmektedir.”