Siyonist İsrail, Kassam Komutanını Suikastle Şehit Etti

Filistin İçişleri Bakanlığı sözcüsü İyad El-Bezm’in yaptığı açıklamada özgürleştirilmiş eski esirlerden Mazin Fukaha’nın cesedinin, kafasına dört kurşun sıkılmış halde Tellu’l-Heva bölgesinde bulunduğunu söyledi.

GÖZAT  Şehit Kassam Komutanı Törenle Toprağa Verildi

El-Bezm, güvenlik teşkilatının olayla ilgili soruşturma başlattığını ifade etti.
Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, Fukaha’nın şehit edilmesiyle ilgili bir taziye mesajı yayınladı ve Fukaha’nın Gazze’deki komutanlarından biri olduğunu dile getirdi.

GÖZAT  İsrail MOSSAD'ın Zuvari Suikastını İtiraf Etti

Mazin Fukaha, Cenin’in Tubas bölgesinden sürgün edilen İzzeddin El-Kassam Tugayları komutanı. Hamas’ın askeri kanadının lideri Salah Şahade’nin şehit edilmesine karşılık düzenlenen ve 9 siyonistin öldürüldüğü Safed eylemini organize eden kişi olarak biliniyordu.

GÖZAT  Siyonist Bakan: SUİKASTLARDA ROBOT KULLANACAĞIZ

Siyonist işgal rejimi Fukaha’ya dokuz kez müebbet hapis cezası vermişti. Fakat esir asker Shalit’in serbest bırakılması için yapılan Özgürlerin Vefası adlı takas anlaşmasında özgürleştirilmesi sağlandı. Ancak serbest bırakılmasından sonra kendi memleketinden sürgün edildi.

GÖZAT  MOSSAD Şimdiye Kadar 16 Filistinli Lideri Şehit Etti

Aralık 2013’te siyonistlere ait Haaretz adlı gazetede Hamas’ın askerî kanadının Batı Yaka bölgesinde yeniden komutanlığını oluşturduğu iddia edildi. Fakat gerçekte Batı Yaka’daki yapılanmasının Gazze’den komuta edildiği, Mazin Fukaha’nın da bu komutayı sürdürenlerden olduğu biliniyordu.

Hamas’ın Siyasi Birim üyesi İzzet Er-Reşak, Twitter’da yayınladığı bir mesajında cinayetten siyonist işgal rejiminin sorumlu olduğunu dile getirdi.

GÖZAT  Mossad Uçak Mühendisi Ez-Zuvariyi Neden Şehit Etti

Hamas ve İzzeddin Kassam Tugayları da, suikastten İsrail’i sorumlu tuttular.

FHKC’nin silahlı kanadı Ebu Ali Mustafa Tugayları da suikasti kınayarak, Fukaha’nın ölümüne tüm direniş örgütleri tarafından sert bir karşılık verilmesi gerektiğini söyledi.

İslami Cihad da, Fukaha’ya suikastin İsrail’in Filistin direnişine yeni bir saldırısının başlangıcı olduğunu savundu.