HAMAS: İsrail’in Anladığı Tek Dil DİRENİŞ

Hamas Hareketi, Filistinli Esir Günü münasebetiyle yayınladığı bildiride, “Özgürlerin Vefası” esir takası anlaşmasına sadık kalınması ve anlaşmayla serbest bırakıldıktan sonra yeniden gözaltına alınan tüm esirlerin salıverilmesini istedi.

Bildiride, esir takası anlaşmasına gözcülük ve arabuluculuk yapan Mısır’dan anlaşmayla özgürlüğe kavuştuktan sonra yeniden gözaltına alınan esirlerin serbest bırakılması için işgal rejimine baskı yapması talep edildi.

Kızılhaç’a çağrıda bulunan Hamas Hareketi, işgal rejimine baskı yaparak insan haklarına saygı duymasını ve esirlere uyguladığı kötü muameleye son vermesini sağlamasını istedi.

Hamas Hareketi, Filistin halkını ve Filistinli grupları esirler davasına destek olmaya ve her türlü yolla esirleri savunmaya çağırdı.

“Düşmanımız güçten başka bir dilden anlamıyor” diyen Hamas Hareketi, direnişin esirleri serbest bıraktıracak güce ve kartlara sahip olduğunu belirtti.

44’üncü Filistinli Esir Günü münasebetiyle Filistinli esirleri selamlayan Hamas Hareketi, Filistin halkının Büyük Dönüş Yürüyüşü ve ablukayı kırma faaliyetleriyle tarihi bir mücadelenin içinde olduğunu ifade etti.