HAMAS: İSRAİL İle Normalleşme İSLAM Ümmetine Hakarettir

Gazze’de bulunan Hamas Hareketi resmi sözcüsü Muşir el-Mısri verdiği röportajda şu ifadelere yer verdi:

Hamas Hareketi çatışmaların odağındadır ve Filistin halkını işgalcilerle mücadelede destekleme, siyasi çabalar, silahlanarak ve savaşçılarını hazırlanarak Kudüs işgalcisiyle mücadele etmektedir.

Bazı Arap ve Müslüman ülkelerdeki mevcut çatışmaların gölgesinde Müslümanlar Mescid-i Aksa’yı savunmak için daha çok çaba harcamalıdırlar ve Siyonistlerin Müslümanların ilk kıblesini ele geçirme projesi karşısında tepkilerini ortaya koymalıdırlar. 

Hamas Sözcüsü açıklamalarının bir başka bölümünde ise şunları söyledi:

Siyonistler zalim ve hilekardır ve Filistinlilere yönelik kapsamlı bir savaşı yönetiyorlar. Düşman şehir kurma, istinat duvarı yapma, Siyonistlere sahte Kudüs kimliği verme ve Mescid-i Aksa’da geniş güvenlik önlemleri alma gibi gizli hain planlar yapmakta.

Ancak Filistinliler durumun farkındadır ve Hamas Hareketi de düşmanın hedefi ne olduğunu iyi biliyor ve Filistin halkını ve Müslümanların kutsallarını korumaya hazırdır. Siyonistler bir kez daha saldırı yapmaları durumunda ağır bir bedel ödeyecekler ve halkımız onların karşısında sessiz kalmayacaklar. 

Muşir el-Mısri bazı Arap ve Fars Körfezi ülkelerinin Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirme çabalarına işaret ederek sözlerini şöyle sürdürdü:

Şüphesiz bazı Arap ülkelerinin Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirme çabaları İslam Ümmetine hakarettir. Bazı Arap ülkelerinin Siyonist Rejim bayrağını başkentlerine asmaları Siyonistlere Mescid-i Aksa’ya karşı birçok uygulama yapma cesareti vermiştir.

Siyonist Rejim ile ilişkileri normalleştirme Mescid-i Aksa’ya karşı işlenmiş büyük bir cinayettir ve bu adım Müslümanlık ve Araplıkla taban tabana zıttır çünkü ilişkileri normalleştirme Müslümanların kutsallarına, Filistin halkına ve Filistin’e karşı Siyonist Rejim’in yanında yer almak anlamına gelir. 

El-Mısri İslam ülkelerinin Siyonistlerin geçtiğimiz süreçte Beytul Mukaddes’e saldırmasına verdikleri tepkiyle ilgili olarak şunları söyledi:

Ne yazık ki İslam ülkelerinin yaşanan olay karşısında verdikleri tepki beklenenden çok düşüktü ve şunu söyleyebilirim ki Arap ve İslam ülkelerindeki mevcut çatışmalar Mescid-i Aksa’ya yönelinmesini engelledi. Öte yandan bazı Arap rejimleri halklarının Filistin halkı ve Mescid-i Aksa ile birlik mesajı vermesini engelledi. 

El-Mısri açıklamalarının sonunda şunları söyledi:

İslami direniş şuan silah savaşındadır ve tüm gücüyle güçlerini silahlandırmaya çalışıyor ve Filistin halkını savunmak için hazırdır, eğer Siyonistler yeni bir saldırı yapacak olursa kesinlikle ağır bir bedel ödeyecekler.