İsrail, Filistin Milli Fonu’nu TERÖR LİSTESİNE ALDI

Yedioth Ahronoth gazetesinin haberine göre Korsan İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Filistin Kurtuluş Örgütü’ne (FKÖ) bağlı Filistin Milli Fonu’nun, “İsrail aleyhinde terör faaliyetlerinden sorumlu kesimlere devamlı destek sağladığını” öne sürdü.

GÖZAT  İslami Cihad: Gerginlik İstemiyoruz Ama İsrail Terörüne İzin Vermeyiz

Milli Fon’un İsrail hapishanelerindeki tutuklular ile yakınlarına fon transferi için bir kanal olarak kullanıldığını savunan Liberman, “Filistin Milli Fonu, terör örgütüdür.” ifadesini kullandı.

Liberman ayrıca, yakın zamanda Milli Fon’un mal varlığına el konulmasına ilişkin bir karar alınabileceğini ifade etti.

GÖZAT  Video: Gazze-Filistin = Ambargo-Abluka-Zulüm...

FKÖ tüzüğüne göre, 1964’te kurulan Filistin Milli Fonu, örgüte ait tüm mali konulardan sorumlu tek kurum.

FKÖ kınadı

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Yürütme Kurulu Üyesi Vasıl Ebu Yusuf yaptığı açıklamada, İsrail Savunma Bakanı Liberman’ın Filistin Milli Fonunu terör örgütleri listesine alması kararına tepki gösterdi.

GÖZAT  Siyonist İsrail Türkiye Elçisi Naeh: Hamas Terör Örgütüdür!

Filistin Milli Fonunun, tüm Filistin halkını temsil eden FKÖ’ye bağlı ulusal bir kurum olduğuna dikkati çeken Ebu Yusuf, “İsrail, Ortadoğu’da terörün kaynağıdır. Bu suçlamaları kabul etmemiz mümkün değil.” dedi.

İsrail’e karşı mücadelenin meşru bir hak olduğunu belirten Ebu Yusuf, fonu hedef alan söz konusu uygulamanın, Filistin yönetiminin ve Filistinli kurumların etrafındaki çemberi daha fazla daraltmak için İsrail’in sergilediği bir plan olduğunu ifade etti.