HAMAS: İsrail Ahmaklık Yaptıkça, Askerleri Ölecek!

Hamas, işgal güçlerinin sabah erken saatlerde Cenin kentine bağlı Yabed köyüne düzenlediği baskın sırasında başına taş isabet eden İsrail askerinin ölmesi üzerine eylemi gerçekleştirenler için tebrik mesajı yayınladı.

Hamas yaptığı yazılı açıklamasında, Batı Şeria’da işgal güçlerine karşı kısıtlı imkânlarla amansız bir direniş mücadelesi gösteren Filistinli gençleri tebrik ederek, “İsrail’in Batı Şeria’da beklediği buydu” ifadelerini kullandı.

Hamas tarafından yapılan açıklamada, Yabed köyünde işgal askerinin öldürülmesinin ve Kuber köyünde İsrail ordusuna ait araçların yakılmasının Filistin gençlerin İsrail’e karşı beslediği öfkenin dışa yansıması olduğu belirtilerek, Batı Şeria’daki direnişin İsrail’in uykularını kaçırmaya devam edeceğine dikkat çekildi.

Öte yandan Hamas açıklamada: “Kahraman Filistin halkımız, İsrail’in ilhak ve genişleme projelerine karşı direniş yoluna devam edecektir. İsrail de ahmaklığının bedelini kendi güvenliği ve Yahudi yerleşimcilerin güvenliği ile ödeyecek.” ifadelerine yer verdi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İşgalci İsrail ordusu sözcüsü, orduda aktif görev yapan 21 yaşındaki bir askerin öldürüldüğünü doğruladı.