HAMAS’tan, İslami Cihad’ın Yeni Lideri NEHHALE’ye Tebrik

İslamî Cihad Hareketi içindeki kardeşlerinin gösterdikleri şura tecrübesini takdir ettiklerini belirten Heniyye, Hamas’ın İslamî Cihad Hareketi’yle liderlerine güvendiğini, bunların taşımaları için seçildikleri görevin bilincinde ve sorumluluğunda olduklarına; onların direniş metodunu tercih ederek ve ulusal ilkeleri koruyarak hareketin yerini daha da sağlamlaştıracaklarına inandığını ifade etti.

Heniyye telefon görüşmesinde, Hamas ile İslamî Cihad Hareketi’nin yeni seçilmiş liderleri arasında ilişkilerin geliştirileceğini ve bunun Filistin halkının özgürlük, zafer ve dönüş konusundaki beklentilerine cevap verecek şekilde güçleneceğini kaydetti.

Heniyye görüşmede ayrıca İslami Cihad Harekesi eski Genel Sekreteri Dr. Ramazan Şallah’a şifa dileklerini ileterek, onun hareket içindeki tarihi rolünden övgüyle bahsetti.

Telefondan dolayı memnun olduklarını belirten Ziyad En-Nehhale, iki hareket arasındaki güçlü ilişkiler nedeniyle mutlu olduğunu, İslamî Cihad liderlerinin Hamas ile birlikte hareket etmeye ve ortak tavır göstermeye devam edeceğini ifade etti.