HAMAS: İşgal ZİNDANLARINI Boşaltma Hedefimiz Daimi

Hamas sözcülerinden Abdüllatif El-Kanu’ konuyla ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, işgal rejimi zindanlarında uygulanan kasıtlı ihmal politikasının esirlerin hayatlarını tehdit ettiği belirtildi.

Filistinli kadın esir İsra El-Ceabis’in vücudundaki yanıkların tedavi edilmesi gerektiğine ve işgal rejimi cezaevi idaresini El-Ceabis’in ameliyat olmasına izin vermediğine dikkat çeken El-Kanu’, bu durumun işgalcilerin her türlü insani değerden yoksun olduklarını bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

Hamas sözcüsü, başta İsra El-Ceabis olmak üzere Filistinli hasta esirlere daha çok destek verilmesi ve davalarının uluslararası platformlara taşınması çağrısında bulundu.

El-Kanu’, uluslararası kuruluşlardan ve insan hakları örgütlerinden El-Ceabis’in tedavisine izin vermesi için işgal yönetimine baskı yapmalarını istedi.

Kudüslü İsra El-Ceabis 11 Ekim 2015’te aracıyla kaza yapmış ve aracının alev alması üzerine vücudu büyük oranda yanmış, işgal güçleri eylem girişiminde bulunduğu iddiasıyla El-Ceabis’i gözaltına almıştı.