Hamas: İran, Kasım Süleymani ve İsmail Kaani…

Filistin İslami Direniş Hareketi HAMAS’ın siyasi ofis başkan vekili Salih el’Aruri yaptığı açıklamada, Kudüs gücü komutanı İsmail Kaani’nin şehit Süleymani’nin yolunu sürdürdüğünü söyledi.

Hamas yetkilisi, dün gece yaptığı açıklamada, İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin meselesindeki tutumunun net ve şeffaf olduğunu belirterek, ‘İran devrim muhafızları ordusu Kudüs Gücü’nün yeni komutanı general İsmail Kaani’nin, şehit Kasım Süleymani’nin Filistin Meselesi’ndeki desteğini ve yolunu bıraktığı yerden aynı şekilde ilerlettiğini  söyledi.

Salih el’Aruri, Kudüs gücü komutanı general Süleymani’nin ABD terör güçlerince şehit edilmesine temasla, ‘general Süleymani  her zaman direnişin hamisi olmuştur ve bunu samimiyetle, cesaretle göstermiştir, o hiç bir zaman direniş konusunda hiç bir destek talebini reddetmemiştir’ dedi.

El’Aruri, terör rejimi İsrail’in, Gazze Şeridi’ndeki muhasaranın sorumlusu olduğunu belirtirken, ırkçı rejimin  Filistinliler  içinde ve aynı zamanda Arap ülkeleri arasında Gazze konusunda çatlak ve nifak oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Bu arada Filistin İslami Cihad Hareketi genel sekreteri  Ziyad el’Nehale de,  geçen pazartesi günü yaptığı açıklamada, İran’ın Filistin ve Kudüs’ü her zaman desteklediğini bildirmiş ve bugün direnişin her zamandan daha da güçlü olduğunu dile getirmişti.

Nehale, ayrıca Kudüs Gücü’nün yeni komutanı general İsmail Kaani’nin  bölgenin şimdiki şartlarında direnişi destekleme rolünün önemli olduğunu belirterek, bölgede direnişin devam edeceğini söyledi.