ARABİSTAN Basını SİYONİSTLERİ Mutlu Ediyor

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas’ın Siyonistlerin bölgede mezhep savaşı çıkarmaya yönelik çabalarını boşa çıkaran hamleler yapması, bölgede mezhepçilikten rant sağlayan çevrelerin nefretini celb etti. Suudi Arabistan’ın Riyad gazetesi, Hamas’ın İran’a düzenlediği ziyareti “Hamas terör örgütünün komuta kademesinden bir heyet, Ruhani’nin yemin törenine katılıyor” ifadeleriyle duyurdu.

Konuyla ilgili olarak Hamas’ın resmi internet sitesinden yapılan açıklama çok sert oldu. Riyad’ı kınayan Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, Filistin’in direnişçi halkını terörle ilişkilendiren her türlü ifadeyi açık bir şekilde hakaret saydıklarını belirtti.

Suud’un başkenti Riyad’dan yapılan bu açıklamanın Filistin topraklarını ve Filistin’in mazlum halkını direnen mücahidlere zarar verdiğini belirten Hamas, bu tür karalamaların yalnız ve yalnızca Mescid-i Aksa üzerinde kirli emeller güden Siyonist düşmana hizmet ettiğini vurguladı.

Filistin davasının İslam ümmetinin merkezi davası olduğunu hatırlatan Hamas, Suudi Arabistan yönetiminin Filistin halkına ve direnişinin yanında bir tavır sergilemesi gerektiğini bu yüzden Riyad gazetesinin sergilediği bu yanlıştan biran önce dönülmes çağrısında bulundu. Aradan 3 gün geçmiş olmasına rağmen Suudi Arabistan yönetiminden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan Suudi Arabistan gazetesinin Hamas’ı terör örgütü yansıttığı haber Siyonist rejim ordu yetkilileri tarafından sevinçle karşılandı.

Siyonist rejim ordu sözcüsü Afikay Adrai, twitter ve facebook üzerinden yaptığı paylaşımda “Bunu da gördük. Şükürler olsun bunu da gördük. Riyad, Hamas’ı Terör örgütü ilan etti.” ifadelerini kullanarak sosyal medya üzerinde “Terörist Hamas” etiketi başlattı.