Hamas Heyeti Malezya’nın Başkentine Gitti

Hamas liderlerinden oluşan bir heyet Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur’a ulaştı. Hamas heyetinin Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’in davetiyle Kuala Lumpur Zirvesi’ne katılacağı ifade edildi.

Hamas Hareketi, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, Hamas heyetine hareketin Siyasi Birimi üyelerinden Musa Ebu Merzuk’un başkanlık ettiğini açıkladı.

Kuala Lumpur Zirvesi’ne katılmak üzere Malezya’ya giden heyette Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, İzzet Er-Reşak ve Hüsam Bedran ile hareketin liderlerinden Sami Ebu Zuhri, Üsame Hamdan ve Cemal İsa’nın yer aldığı kaydedildi.

Malezya Başbakanı Mahathir Muhammed’in çağrısıyla Kuala Lumpur’da düzenlenen ve yarın başlayacak zirveye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra Katar Emiri Şeyh Temim Bin Hamed Âl Sani ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani katılıyor.

İslam ümmetinin içinde bulunduğu durumun ele alınacağı Kuala Lumpur Zirvesi’ne ayrıca başta Pakistan ve Endonezya olmak üzere İslam ülkelerinden heyetlerin katılması bekleniyor.