HAMAS Heyeti MALEZYA Ziyaretini Tamamladı

Hamas heyetine hareketin dış ilişkiler sorumlusu Usame Handan’ın başkanlık ettiği ve Malezya’daki Filistin Kültür Örgütü’nden temsilcilerin de heyette yer aldığı bildirildi.

Hamas tarafından dün akşam yayınlanan bildiride, Hamas heyeti Malezya Başbakan Yardımcısı Ahmed Zahid Hamidi ile ülkenin idari başkenti Putrajaya’daki ofisinde bir araya geldi.

Görüşmede Filistin davasıyla ilgili son gelişmelerin, işgal rejiminin Mescid-i Aksa’ya, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’ne yönelik uygulamalarının ele alındığı ifade edildi.

Hamas heyetinin ziyareti sırasında Hamidi’nin Malezya’nın daima haklı davasında Filistin halkının yanında olduğunu söylediği ve işgal yönetiminin Mescid-i Aksa’ya yönelik uygulamalarını kınadığı belirtildi.

Heyetin ayrıca iktidar partisi Genel Sekreteri Bakan Tenku Adnan Bin Tenku Mansur tarafından kabul edildiği ve görüşmede Filistin halkının maruz kaldığı sıkıntılar ile söz konusu sıkıntıların ortadan kaldırılması için ümmetin yapabileceklerinin konuşulduğu bildirildi.

Hamas heyetinin Mescid-i Aksa’nın kapatılmasına tepki gösteren Malezya hükümetinin ve halkının Filistin halkına ve haklı davasına verdiği desteğe övgüde bulunduğu kaydedildi.