HAMAS: Yapılanlar Halkımızın BİRLİK Azmini KIRAMAZ

Filistin Yönetimi güvenlik birimleri dün akşam Ramallah ve Nablus kentlerinde Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukayı protesto için düzenlenen gösterilere sert bir şekilde müdahalede bulunmuştu.

Göstericilere göz yaşartıcı bombalarla saldıran güvenlik görevlileri birçok göstericiyi darp etti ve bazılarını da gözaltına aldı.

Hamas Hareketi bugün konuyla ilgili yayınladığı bildiride, gösteriye müdahalenin işgale karşı direnen Filistin halkına yapılmış gayri ahlaki bir saldırı olduğunu söyledi.

Bildiride, güvenlik birimlerinin siyasi iradenin onayıyla gerçekleştirdiği müdahalenin Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları reddeden Filistin halkıyla ters düştüğünü açıkça gösterdiği belirtildi.

Hamas Hareketi, Gazze halkına uygulanan yaptırımları protesto gösterisine güvenlik birimlerin müdahalesinin Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukaya ortak olduğunu teyit ettiğini söyledi.

Filistin Yönetimi’nden sokağın sesine kulak vermesini isteyen Hamas, gözaltına alınanların derhal serbest bırakılması çağrısında bulundu.