Hamas: Gazze SADECE ALLAH’A BOYUN EĞER

Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın Gazze’de düzenlediği yürüyüşte yaptığı konuşmada, Gazze Şeridi’ne yönelik baskı ve kuşatma politikasını reddettiklerini söyledi.

Filistinli esirlerin işgal zindanlarında sürdürdükleri açlık grevi eylemini desteklediklerini ifade eden Ez-Zehhar, Gazze Şeridi’nin elektrik faturası karşılığı akidesini satmayacağını belirtti.

Dünyanın özgür insanlarını ablukayı kırmak için Gazze Şeridi’ne karadan ve denizden yardım kafileleri göndermeye çağıran Ez-Zehhar, Mescid-i Aksa’nın muhafazası, Kudüs halkının direnişinin desteklenmesi ve Gazze Şeridi’ndeki direniş projesinin korunması için fon oluşturulmasını istedi.

Ez-Zehhar, Mısır yönetimine de seslenerek, Rafah Kapısı’nı açma ve herkesin yararına olacak şekilde Gazze Şeridi’yle ekonomik ilişki kurma çağrısında bulundu.

Açlık grevindeki esirlere destek için dün akşam düzenlenen yürüyüşe başta Hamas liderleri ve milletvekilleri olmak üzere Filistinli grupların temsilcileri ve halktan binlerce kişi katıldı.

Yürüyüşte “Gazze sadece Allah’a boyun eğer” ve benzeri sloganlar atılırken, esirlere destek pankartları açıldı.

Yürüyüşte taşınan pankartlardan birinde Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın resminin altında “Beni temsil etmiyor” yazması dikkat çekti.