Hamas: Gazze Elektrik Krizinin Sorumlusu Mahmud Abbas

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı basın açıklamasında “politik manevralar sonucu oluşturulan elektrik kriziyle Gazze kuşatması ağırlaştırılmakta, halk baskı altında tutulmakta, kafa karışıklığı ve kargaşa çıkarılmak istenmektedir. Bu yapılanlar, Siyonist işgal rejiminin Gazze halkına ve direnişine karşı sürdürdüğü düşmanca tutumla kesişmektedir” dedi.

Hamas hareketi politika malzemesi yapılan elektrik sıkıntısından Mahmud Abbas ile El-Hamdallah hükümetinin sorumlu olduğunu ifade etti.

Hamas hareketi Mahmud Abbas, El-Hamdallah hükümeti ve Fetih hareketinden sürdürdükleri bu yanlış politikadan vazgeçmelerini, Filistin sahasında oynamaya son vermelerini ve Gazze halkının insani ihtiyaçlarını istismar etmeyi bırakmalarını istedi.

Elektrik krizini aşmayı ve Gazze halkının ihtiyaçlarını karşılamayı temel görev bildiklerini hatırlatan Burhum “Gazze halkından asla vazgeçmeyiz. Sıkıntılarını azaltmak için her yolu deneyecek, her kapıyı çalacağız. Bu krizi sonlandıracak ciddi her türlü çözüm ve öneriye olumlu cevap vermeye hazırız. Hareket olarak yaşanan krizden Abbas ve hükümetini sorumlu tutuyoruz. Hükümetin Gazze halkına yönelik sorunluluklarını yerine getirmesini istiyoruz” ifadesini kullandı.

Elektriklerin 12 saat kesilip, 4 saat verildiği Gazze’de insanlar ciddi sıkıntılar çekiyor.