Hamas: Filistin’de Vahdet İçin Atılan Her Adımı Destekleriz

Hamas Siyasi Bürosu üyesi Husam Bedran hareketlerinin, Filistinliler arasında yeniden uzlaşmanın sağlanması ve birliğin geri gelmesi için yürütülecek faaliyetlere canlılık kazandırılması amacıyla Filistin sahasında ortaya atılan fikirleri ve son gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirtti.

Bedran bugün (2 Mayıs Cumartesi) yaptığı açıklamada Avrupa’da yaşayan Filistinlilerden 1000 kişinin imza attığı ve Filistinli grupları, Filistin halkı da dahil olmak üzere bütün insanlığı tehdit eden koronavirüsün yayıldığı mevcut şartlarda birliğe, bölünmüşlüğe son vermeye çağıran Brüksel bildirgesine olumlu yaklaştıklarını ifade etti.

Bedran, Hamas’ın Filistin halkının yararına olacak, kararlılığını güçlendirecek, işgale karşı direnişte iç cephenin güçlendirilmesine katkıda bulunacak her çabaya olumlu baktığını belirtti.

Bedran, bu gelişmelerin Filistin’deki bütün ortaklar tarafından kabul görmesini umut ettiklerini ifade ederek Filistin’de safların bütünleşmesi için yürütülecek tüm çalışmaları gönülden kucakladıklarını söyledi.