Hamas: Filistin Halkı, Son Nefesine Kadar SAVAŞACAK

Hamas liderlerinden Abdurrahman Şedid, Filistin Toprak Günü münasebetiyle yaptığı açıklamada Filistin halkının hâlâ toprağına bağlı olduğu ve son nefesine kadar işgale karşı direniş seçeneğini sürdüreceğini belirterek, halkın ulusal sabitelere bağlılığın zirvesini yaşadığını söyledi.

GÖZAT  Yahya Sinvar: Ahmed Yasin, Özgürlük Projesini İnşa Etti

Hamas lideri Şedid yaptığı basın açıklamasında, Toprak Gününün önemli bir ulusal gün olduğunu belirterek, halkın bu günde direnişin ehemmiyetini ve toprağını işgalden kurtaracak tek seçenek olduğunu ortaya koyduğunu ifade etti.

GÖZAT  Hamas: Özgürlüğün Bedeli Çocuklarımızın Kanı Da Olsa ÖDERİZ!

Şedid, “Filistin Toprak Gününü oluşturan şartlar hâlâ devam ediyor. İşgalci bir gün olsun toprak gaspını bırakmadı. Her gün yeni araziler çalmakta. Bu durum halkın ve direnişin onun bu şekildeki tecavüzünü durdurmalarını zorunlu kılmaktadır. Filistin Yönetimi her ne kadar olup bitenler karşısında susuyorsa da Filistin halkı asla susmayacaktır. Toprağının çalınmasını önlemek için kale gibi duracak ve hakkını kendi eliyle geri alacaktır” dedi.

GÖZAT  Halid Meşal: Şehitsiz ZAFER, Direnişsiz KURTULUŞ Yoktur

Toprak Gününün Filistinlileri kaynaştırdığına dikkat çeken Hamas lideri Şedid, 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarındaki Filistinlilerin Batı Yaka, Gazze ve dışarıdaki Filistinlilerle birlikte işgale karşı tek mevzide olduklarını sözlerine ekledi.