HAMAS, Filistinli ESİRLER İçin Yeni Girişim!

Hamas Siyasi Birim üyesi ve Şehitler ve Esirler Dosyası sorumlusu Musa Dudin Hamas liderliğinin siyonist işgal rejiminin zindanlarında meydana gelen gelişmeleri büyük bir hassasiyetle takip ettiğini dile getirerek siyonist işgal güçlerinin Nakab cezaevinden başlayarak diğer cezaevlerine doğru genişletmeyi düşündüğü tehlikeli planının ayrıntılarını izleyen Yüksek Komite’yle kesintisiz bir irtibat içinde olduğunu belirtti.

Dudin, Hamas’ın işgal güçleri tarafından başlatılan azgın saldırının durdurulması ve işgal zindanlarındaki esirlere destek için Filistin halkının bütün kesimlerini harekete geçirmek amacıyla gereken her şeyi yapacağını belirtti.

Hamas’ın Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye’nin de konuyla ilgili çevrelerle irtibatları başlattığını ve işgal güçlerinin bu planlı suçlarının durdurulması için denk bir baskının yapılması amacıyla bağlantılar kurduğunu ifade etti.

Dudin, Hamas’ın elindeki bütün medya imkânlarını da Filistin davasına destek veren ulusal ve uluslararası medya organlarıyla da yardımlaşarak esirler davasını gündeme taşımak, işgal rejiminin haksızlıklarını gün yüzüne çıkarmak ve esirlerle dayanışma için harekete geçireceğini dile getirdi. Esirlere de: “Sizi desteklemek ve haklı davanızı yaymak için hiçbir gayreti esirgemeyeceğiz” diye seslendi.

Dudin, işgal zindanlarındaki bütün tutukluları selamlayarak esirler hareketinin işgale karşı durmada mızrağın ucunu oluşturduğunu dile getirdi. Siyonist siyaset düzeyinde ise esirlerin acısından seçimler pazarında kullanacakları yağ çıkarmaya çalıştıklarına dikkat çekti.