HAMAS İle Esir Takasında Bu Defa Da ALMANYA Aracı

Almanya Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier yaptığı açıklamada, Almanya istihbarat servisinden Hamas’ın Gazze’deki liderleriyle iletişime geçip, hareketin elinde bulunan Hadar Goldin, Oron Shaul, Abera Mengistu, Hisham El-Sayed ve Jumaa Ebu Ghana adlı İsrail askerlerinin geri verilmesi konusunda arabuluculuk teklifinde bulunmalarını isteyeceğini söyledi.

Gazete verdiği haberde, Almanya Cumhurbaşkanının Hamas’ın elinde bulunan işgal askerleri Hadar Goldin ve Oron Shaul’un annelerinin talebi üzerine devreye girdiğini belirterek, Almanya’nın görüşmeleri istihbarat servisi üzerinden ve kapalı kapılar ardından sürdürebileceğini ifade etti.

Gazete, Almanya Cumhurbaşkanı Steinmeier’in daha önce İsrail ile Hizbullah arasında arabuluculuk yapan istihbarat elemanlarıyla görüşüp fikir alacağını ve bu konudaki dosyaları talep edeceğini de ifade etti.

Siyonist işgal rejimi Savaş Bakanı Avigdor Lieberman geçen hafta yaptığı açıklamada, 2014 savaşında Hamas’ın eline geçen askerlerin iadesi için gizli görüşmeler yaptıklarını iddia ederek, teslim alacakları askerlerin naaşlarını Kudüs’teki E-Zeytun askeri mezarlığında defnedeceklerini ifade etmişti.