HAMAS: Esir TAKASINDA Bir Gelişme YOK!

Hamas Siyasi Birimi üyesi ve esirler dosyası sorumlusu Musa Dudin, esir takasının yakın olduğuna dair son günlerde yayılan söylentileri yalanladı.

Dudin, Filistin gazetesine verdiği röportajda, esir takası konusunda herhangi bir ilerleme olmadığını ve işgal rejiminin tavrının değişmediğini açıkladı.

İşgal rejiminin ciddi olmadığını ve oyalama taktiği uyguladığını belirten Dudin, Netanyahu hükümetinin esir takasına ehil olmadığını bildirdi.

Dudin, işgal rejimi hükümetinin esir askerlerin ailelerine yalan söyleyerek esir takası için pazarlıkların yürütüldüğünü söylediğini belirterek, gerçekte herhangi bir pazarlık olmadığını söyledi.

Esir takası pazarlıklarının durduğunu açıklayan Dudin, aracılara pazarlıkların kaldığı yerden başlaması gerektiğini bildirdiklerini ifade etti.

Dudin, esir takası pazarlıkları başlamadan önce işgal rejiminin önceki takas anlaşmasıyla serbest bırakılıp yeniden gözaltına alınan esirleri salıvermesi ve esirlere yönelik saldırıları durdurması gerektiğini kaydetti.

Hamas lideri, söylentilerin amacının işgal zindanlarındaki gerginliği düşürerek, geniş çaplı bir mücadeleye hazırlanan esirlerin mücadelesine engel olmak olduğuna dikkat çekti.