İsrail, Zindandan Kaçan 2 Esiri Daha Yakalandı

Siyonist işgal rejimi medyası, sözde ordunun Filistinli esirler Eyhem Kememci ve Munadıl Nefiat’ı Cenin kentinin Doğu Mahallesi’nde esir aldığını duyurdu.

Siyonist işgal rejimi dün sabah erken saatlerde Cenin’in Doğu Mahallesi’ne baskın düzenledi ve bazı evleri kuşattı. Baskın sırasında silahlı çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Siyonist medya, Gilboa hapishanesinden kaçan toplam altı mahkumdan geriye kalan iki Filistinli mahkumun, rejimin Cenin kentindeki askeri saldırısı sırasında gözaltına alındığını bildirdi.

Filistinli kaynaklar Pazar sabahı, siyonist militanların Cenin’e saldırdığı sırada birkaç patlamanın duyulduğunu bildirdi .

Safa haber ajansının bildirdiğine göre, çok sayıda işgalci Cenin şehrine saldırdı ve doğu mahallesinde silahlı çatışmalar yaşandı.

“Şahab” haber ajansı şunları yazdı: “Siyonist düşman kuvvetlerinin Cenin şehrine çok sayıda araç ve askerle düzenlediği saldırıda bir genç yaralandı. “Direniş grupları, doğudaki Cenin mahallesindeki siyonist özel birimle karşı karşıya geliyor.”

Dakikalar sonra, Jerusalem Post da dahil olmak üzere İsrail suç rejiminin medyası, Gilboa hapishanesinden kaçan toplam altı mahkumdan geriye kalan iki Filistinli mahkumun Cenin’de siyonist militanlar tarafından gözaltına alındığını bildirdi.

Kuds News ayrıca tutuklanan iki Filistinli tutuklunun on üç gün önce Celaba’daki yüksek güvenlikli hapishaneden kaçan Eyhem Kememci ve Munadıl Nefiat olduğunu bildirdi .

Bir el-Cezire muhabiri Cenin’deki Siyonist operasyonlarla ilgili olarak, “İsrail işgal güçleri Cenin’in doğu mahallesindeki birkaç evi kuşattı ve içindekileri teslim olmaya çağırdı.”

Daha önce, bir Siyonist web sitesi, Gilboa hapishanesinden kaçak mahkumları bulmak için binlerce askeri seferber etmenin rejime en az 31 milyon dolara mal olduğunu bildirmişti.

El-Meyadin ağına göre, Cenin kampı, Cuma akşamı, Özgürlük Tüneli’nin kahramanları Mahmud el-Areza ve Yakub Kaderi adlı iki mahkumun ailelerini ve mahkumları desteklemek için Filistinli gençlerin düzenlediği bir gösteriye sahne oldu.

Şam’ın güneyindeki Denoun kampında gösteri yapan yüzlerce Filistinli, siyonist hapishanedeki Filistinli mahkumların kahramanlığına desteklerini ilan etti. Göstericiler Filistin bayrakları ve tutsakların resimlerini tutarak işgalci rejimin suçlarını kınayan ve Filistin halkı ile gruplarının birliğini vurgulayan sloganlar attılar.