HAMAS Lideri: Bu ESARET Devam Etmeyecek!

Heniyye yaptığı televizyon konuşmasında, direnişin Filistin halkının ve dünyanın tüm özgür insanlarının beklediği büyük dileği gerçekleştirmeye gücü yettiğini söyledi.

Hamas’ın esir ailelerine çocuklarını özgürlüğe kavuşturma sözü verdiğini ifade eden Heniyye, işgalcinin tüm esirleri serbest bırakarak bedel ödeyeceği günün geleceğini kaydetti.

Esirlerin özgürlüğe kavuşması için mümkün olan her yolu deneyeceklerini söyleyen Heniyye, “Bu esaretin devam etmesi kabul edilemez” dedi.

Heniyye, şehitlere, gazilere, esirlere ve mültecilere verdikleri söze bağlı kalacaklarını, işgal altındaki Filistin topraklarına ve Filistin’in başkenti Kudüs’e döneceklerini ifade etti.

Konuşmasında Filistinli esirlere de seslenen Heniyye, esirler davasının daima masalarında olduğunu ve esirleri özgürlüğe kavuşturmanın yollarını düşündüklerini söyledi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı, Filistin Esir Günü münasebetiyle yaptığı konuşmada, uzlaşının sağlanması için ellerinden gelen her şeyi yapmaya hazır olduklarını bildirdi.