ARABİSTAN’tan HAMAS Savunmasına UMRE Yasağı

Muhammed Ğulam Veled Eş-Şeyh, yayınladığı makalede, Moritanya Parlamentosu’nun pasaportunu ilgili birime gönderdiğini ve Dışişleri Bakanlığı’nın gerekli resmi işlemleri yaptığını, Novakşot’taki Suudi Arabistan Büyükelçiliği’nden umre vizesi talep edildiğini fakat talebin reddedildiğini bildirdi.

Moritanya’daki Islah İçin Ulusal Birlik Partisi milletvekili Muhammed Ğulam Veled Eş-Şeyh, Moritanya Parlamentosu Başkanı’nın ikinci yardımcısı olarak görev yapıyor.

Makalesinde, Katar’a uygulanan ablukayı reddettiğini ve zulüm olarak gördüğünü bildiren Eş-Şeyh, Hamas’ı terör örgütü olarak niteleyen Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil El-Cubeyr’i de eleştirdiğini söyledi.

Bu tür eleştirilerden daha ağırını Fransa ve başka ülkelere de yaptığını fakat görüşleri nedeniyle cezalandırılmadığını belirten Eş-Şeyh, Suudi Arabistan’a sevgiden başka birşey beslemediğini ifade etti.

Eş-Şeyh, makalesinin sonunda Allah’ın doğruları söylemeyi ve bu nedenle karşılaşılabilecek eziyetlere sabretmeyi emrettiğini hatırlattı.