Ez-Zehhar HAMAS-DAHLAN Anlaşmasının Detaylarını Verdi

Ez-Zehhar, Dahlan ile yapılan anlaşmanın Filistin Parlamentosu’nun aktif hale getirilmesi, toplumsal uzlaşının tamamlanması ve dayanışma komitesinin aktif hale getirilerek fakir ailelere küçük projelerle destek sunulmasını içerdiğini açıkladı.

Filistin Parlamentosu’nun Muhammed Dahlan’a bağlı Fetih milletvekillerinin de katılımıyla yakında bir oturum gerçekleştireceğini bildiren Ez-Zehhar, Değişim ve Islah gazetesine verdiği demeçte, “Çıkaracakları yasalarla Filistin halkına hizmet etmek milletvekillerinin hakkı” dedi.

Toplumsal uzlaşı dosyasının tamamlanması ve güvenlik güçlerince öldürülenlerin ailelerine kan paralarının verilmesi konusunda anlaşmaya varıldığını kaydeden Ez-Zehhar, Mahmud Abbas’ın toplumsal uzlaşının sağlanmasını istemediğini söyledi.

Mahmud Ez-Zehhar, Hamas’ın hiçbir eksene katılmadan tüm Arap ülkeleriyle ilişkilerini eşit düzeyde tuttuğunu belirterek, Arap ülkelerinin Hamas’ın görüşüne ikna olması sonucu Mısır’la yakınlaşma olduğunu bildirdi.

Hamas ve Mısır arasındaki yakınlaşmanın tamamlanmasını dileyen Ez-Zehhar, söz konusu yakınlaşmaya birçok tarafın katkıda bulunduğunu ve onlardan birinin de Muhammed Dahlan olduğunu ifade etti.