HAMAS: Bergusi’ye Gözaltı, DİRENİŞİ Zayıflatmaz!

Hamas işgal güçlerinin Batı Yaka’da gerçekleştirdiği gözaltıların direnişi yok edemeyeceğini ve zayıflatamayacağını açıkladı.

Hamas işgal güçlerinin direnişçi Asım El-Bergusi’yi gözaltına alması üzerine yaptığı basın açıklamasında direniş inancının Filistin halkında köklü olduğunu ve direniş halkasının nesilden nesile aktarıldığını söyledi.

İşgal güçlerinin bugüne kadar sarfettiği direnişi yok etme çabalarının hepsinin boşa gittiğini belirten Hamas, “Topraklarımız üzerinde işgal var oldukça mücadelemiz devam edecek” dedi.

Hamas, işgal güçlerinin sanal zaferlere ihtiyacı olduğunu ve Asım El-Bergusi’nin gözaltına alınmasının propagandasını yaparak işgalciler için güvenliği sağlama konusundaki başarısızlığını gizlemeye çalışacağını ifade etti.

Mücahit El-Bergusi ailesini selamlayan Hamas, aileden birçok komutan ve mücahit çıktığını, direniş yolunda fedakarlıklarda bulunan ailenin Filistin’in gururu olduğunu kaydetti.

Hamas, Batı Yaka’da mücahitlere yardımcı olan ve lojistik destek sağlayan ailelere de övgüde bulundu.

İşgal güçleri bu sabah erken saatlerde Asım El-Bergusi’yi gözaltına aldı. El-Bergusi, üç işgal askerinin öldüğü Givat Assaf Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki ateş açma eylemini gerçekleştirmekle suçlanıyor.