AKSA Tufanı, İsrail’in 75 Yıllık Cinayetlerinin Cevabı

İslami Şura Meclisi Başkanı Muhammed Bakır Galibaf, Siyonist rejimin mazlum numarası yapmakla Gazze’ye yönelik saldırılarıyla ortaya koyduğu insanlık dışı yüzünü örtemeyeceğini belirtti.

Webinar olarak 14 İslam ülkesinin parlamento başkanlarının katılımıyla Filistin gündemiyle acil olarak düzenlenen toplantıda konuşan Galibaf, Siyonist rejimin Lübnan, Suriye, Mısır ve Ürdün’e karşı çeşitli savaşları, komşu ülkelerin topraklarının bir bölümünü işgal etmesi, Gazze’de Filistin halkını kuşatma altına alması, Batı Şeria’da yasadışı yerleşim faaliyetleri, Mescid-i Aksa’ya saygısızlığı, Hristiyanlar’ın kutsallarına saygısızlığı, gazetecileri şehit etmesi ve ırkçı politika takip etmesinin bu rejimin işlediği cinayetlerin sadece bir bölümü olduğunu ifade etti.

Meclis Başkanı, filistin direnişinin son operasyonunda kendisini yenilmez ordu sanan İsrail ordusunun el Aksa Tufanı operasyonu ve füzeleri karşısında duramadığına temasla , bununla birlikte istihbari ve askeri alanlarda da bu rejimin güvenlik yapısının ağır darbeler aldığını kaydetti.

Galibaf, bu operasyonun Siyonist rejimin Filistin milletinin hakkında işlediği 75 senelik cinayet ve zulüme karşı verilen doğal bir yanıt olduğunu ifade ederek, bu rejimin mazlum numarası yapmakla Gazze’ye saldırılarıyla insanlık dışı yüzünü gizleyemeyeceğini belirtti.

Gazze’nin abluka altına alınıp, su, elektrik ve gıda malzemelerinin girişinin kesilmesinin soykırım örneği olduğunu söyleyen Galibaf, Siyonist rejimin cinayetleri durmaması halinde, durumun hızla kontrolden çıkacağını ve sabırın olmayacağını, Siyonist rejimin Gazze’ye girişinin cehennem kapılarını aralayabileceğini ve tüm bölge ve hatta dünyayı içine sürükleyebileceğini ifade etti.

Galibaf ayrıca İslam ülkeleri parlamentolarından ABD’den  Gazze’ye yönelik politikasını değiştirmesini ve ablukaya son verilmesini istemelerini önerdi.