HAMAS: Amerika ve İsrail 1 Madalyonun 2 Yüzü

Hamas Sözcüsü Kanu, ABD Başkanı Trump’ın İsrail’in işgal diliyle konuştuğunu belirterek ‘Hamas’ı ve meşru direnişi terörle nitelendirmesinin ardından halkımıza karşı olumlu bir tutum sergilemesini beklemiyorduk’ dedi.

Hamas, ABD Başkanı Donald Trump’ın, ‘İsrail’in işgal diliyle konuştuğunu’ belirterek, direnişe yönelik olumsuz konuşmasını ‘kışkırtıcı’ olarak nitelendirdi.

GÖZAT  GAZZE'de AMERİKA Bayrağı ve TRUMP Maketi YAKILDI

Hamas Sözcüsü Abdullatif el-Kanu yaptığı yazılı açıklamada, ‘Trump işgalin diliyle konuşuyor ve konuşması kışkırtıcı. Hamas’ı ve meşru direnişi terörle nitelendirmesinin ardından halkımıza karşı olumlu bir tutum sergilemesini beklemiyorduk.’ dedi.

Mali, askeri ve siyasi açıdan ‘işgali’ destekleyen bir başkanla ortaklık yapılamayacağını belirten Kanu, ‘Mücadele edilmesi gereken terör, halkımıza karşı en çirkin suçları işleyen işgalci İsrail ile onun kucaklayıcısı ve esas destekçisi ABD’dir. Dolayısıyla onlar bir madalyonun iki yüzüdür.’ ifadelerinde bulundu.

GÖZAT  HAMAS: TRUMP Irkçı ve İşgalci İSRAİL'in Destekçisi

Kanu, tüm ABD yönetimlerinin İsrail’in tarafında yer aldığını, Filistin halkına adaletle davranmadığını ve her gün işlenen suçları görmezden geldiğini dile getirdi.

Trump, Batı Kudüs’teki Yahudi Soykırım Anıtı Yad-Vaşim Müzesi’ne gerçekleştirdiği ziyaret sırasında yaptığı konuşmada, ‘ABD-İsrail işbirliğinin her zamankinden daha güçlü olacağını ‘ belirterek, şu ifadeleri kullanmıştı:

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Trump Filistin'e ŞER Getirdi

‘ABD adına, terörü yok edene, çocuklarımız için güven ve barışı tesis edene kadar yanınızda duracağımıza söz veriyoruz. Hamas ve Hizbullah, İsraillilerin yerleşim yerlerini füzelerle vuruyor. İsrailli çocuklar sığınaklara nasıl kaçacaklarını öğreniyor. DEAŞ ise Yahudi Sinagoglarını hedef alıyor.’