Hamas: Abbas – İsrail İlişkileri Devam Ediyor…

Hamas sözcülerinden Abdurrahman Şedid, Filistin Yönetimi zindanlarından çıkan birçok kişinin daha sonra işgal güçlerince gözaltına alındığına dikkat çekti.

Filistin Yönetimi güvenlik birimleriyle işgal güçleri arasında yürütülen güvenlik koordinasyonunun hâlâ devam ettiğini belirten Şedid, güvenlik koordinasyonunun askıya alındığı iddiasının sadece medya aracılığıyla yapılan asılsız bir propaganda olduğunu söyledi.

Şedid, Filistin Yönetimi zindanlarından çıkan bir grup Filistinlinin işgal güçlerince gözaltına alınmaları üzerine yayınladığı bildiride, güvenlik koordinasyonu sebebiyle dört kişinin daha işgal güçlerince gözaltına alındığını ifade etti.

Güvenlik koordinasyonunun Filistin halkının yasaklarını çiğnemeye devam ettiğini kaydeden Şedid, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin verdiği bilgiler doğrultusunda işgal güçlerinin Filistinli kadınları gözaltına aldığını belirtti.

Şedid, Filistinlilerin siyasi görüşleri veya direnişe verdikleri destek sebebiyle Filistin Yönetimi güvenlik güçlerince gözaltına alınmalarının milli ve ahlaki değerlere aykırı bir cinayet olduğunu bildirdi.

Siyasi gözaltıların Filistin halkını sırtından bıçaklamak olduğunu ve işgal güçleriyle Yahudi yerleşimcilere güvenlik duygusu sağladığını dile getiren Şedid, Filistinli gruplardan güvenlik koordinasyonuna karşı net bir tavır ortaya koymalarını istedi.

Şedid, Filistin Yönetimi güvenlik birimlerine seslenerek, güvenlik koordinasyonu yerine haklarını koruması ve topraklarını savunması için Filistin halkıyla işbirliği yapmaya davet etti.