Genel Grev TÜM FİLİSTİN’E YAYILDI

Filistin’in çeşitli bölgeleri bugün, 11 gün önce açlık grevine başlayan Filistinli mahkumlara destek için kapsamlı bir greve şahit oluyor.

Filistinli mahkumlar, mahrum bırakıldıkları bazı temel isteklerinin gerçekleşmesi için, on bir gündür işgalci Siyonist Rejim hapishanelerindeki açlık grevine devam ediyorlar.

GÖZAT  Gazze'den Açlık Grevindeki Esirlere: YANINIZDAYIZ!

Filistinli mahkumların temel taleplerinden bazıları, idari tutuklamaların sona ermesi, hücre hapsine son verilmesi ve Siyonist Rejim tarafından mahkumların aileleri ile görüşmesinin yasaklanmasının kaldırılmasıdır.

Öte yandan bugün Gazze şeridinde Filistin İslami Cihat Hareketi personeli ve liderlerinden 500 kişi, Filistinli mahkumlara destek için açlık grevine başladıklarını açıkladı.

GÖZAT  İsrail Açlık Grevindeki Filistinli Esirlere İŞKENCE YAPIYOR

Dün İlon El-Ramle hapishanelerinde bazı Filistinli mahkumlar, İsrail hapishane yönetiminin açlık grevi yapan mahkumlara karşı baskıcı eylemlerine itiraz ederek, su içmediler.

Öte yandan Afur hapishanesinde açlık grevi yapan bazı mahkumların sağlık durumunun kötü olduğu belirtiliyor.

GÖZAT  İsrail, Filistinli ESİRLERİN İRADESİNİ Kıramayacak Kadar Zayıf

Filistinli mahkumların açlık grevi ile eş zamanlı olarak, sosyal ağlarda da bu greve destek kampanyaları oluşturuldu.

Siyonist Rejim hapishane yönetimi aynı zamanda açlık grevi yapan mahkumların aileleriyle görüşmesine de engel oluyor ve açlık grevi yapan mahkumları cezalandırmaya devam ediyor.

GÖZAT  El-Bergusi: Filistinli Esirler MİLLİ HAZİNEMİZ!

1500’den fazla Filistinli mahkûm, 17 Nisan’da Filistin mahkumlar günü ile eş zamanlı olarak açlık grevine başladı.

Bu açlık grevi, mahkumların temsilcisi ile Siyonist Rejim hapishane yönetimi arasında mahkumların durum ve şartlarının iyileştirilmesi konusunda yapılan müzakerelerin sonuçsuz kalmasının ardından gerçekleşti.