GAZZE’de İlkelere Bağlılık Sempozyumu

Gazze’deki siyasi hareketlerin ileri gelenlerinin katıldığı ve konuşmalar yaptığı sempozyumda işgal zindanlarındaki esirlerin özgürlük ve onur için sürdürdükleri açlık grevi mücadelelerine de destek verildi ve bu mücadelenin zaferle sonuçlanacağı ifade edildi.

On Birinci İlkelere Bağlılık Sempozyumu’nda konuşma yapanlar Filistin davasının temel ilkelerinden taviz vermenin asla söz konusu olamayacağını vurgulayarak bu ilkelere bağlı kalınmasını istedi.

GÖZAT  Siyonist İsrail Türkiye Elçisi Naeh: Hamas Terör Örgütüdür!

Bugün Gazze şehrinde düzenlenen sempozyumda işgal altındaki Filistin topraklarının kurtarılması için direnişe bağlılık ilkesinin mutlaka bağlı kalınması gereken temel ilkelerden biri olduğu vurgulanarak direniş ilkesinden asla taviz vermenin söz konusu olamayacağı ifade edildi.

Ayrıca Filistin topraklarının bir bütün olduğu, bu toprakların bir karışından dâhi taviz verilmesinin söz konusu olamayacağı, Kudüs’e doğru ilerleyen bir mücadeleyle hangi şartlarda olursa olsun bu toprakların özgürlüğüne kavuşturulması ilkesinden de taviz verilmesinin söz konusu olamayacağı dile getirildi.

GÖZAT  Arap Halkları: Bölgede En Büyük Sorun İsrail

Sempozyumda Hamas’ın ileri gelenlerinden Mahmud Zehhar, İslâmî Cihad Hareketi’nin Gazze sorumlusu Muhammed El-Hindi ve Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr konuşmacı olarak yer aldı. Sempozyuma büyük bir ilgi gösterildiği ve bütün direniş gruplarından katılımların olduğu ifade edildi.