GAZZE Halkı Şehitlerini UĞURLADI

Şehit Muhammed Muheysin’in cenazesinin Gazze’nin orta kesiminde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazından sonra alınarak Şehitler Mezarlığı’na defnedildiğini, Şehit Şerif Ebu Şelaş’ın da Cibaliye’de son yolculuğuna uğurlandığını belirtti.

Cenaze töreninde konuşan Hamas liderlerinden Ahmed Muheysin, şehitlerin bugün herkese Kudüs davasının her şeyden daha büyük olduğunu ve herkesin onun için fedakârlıkta bulunması gerektiği mesajını verdiklerini söyledi.

Filistinlilerin sembolü Kudüs olan izzet tablosunu kahramanlıklarıyla çizdiklerini hatırlatan Muheysin, şehit kanlarının boşa akmayacağını, Allah’ın vadettiği zaferin yakın olduğunu, Kudüs’ün ise sadece Filistin’in başkenti olacağını ifade etti.

Cibaliye’de defnedilen şehidin cenazesinde konuşan Hamas liderlerinden Muhammed Ebu Asker, Kudüs’ün yapısını değiştirebileceğini sanan azgın Trump, Filistinlilerin Kudüs için ayağa kalkacağını bilemediğini söyledi.

Ebu Asker konuşmasında, “Allah yolunda ve Kudüs’ün özgürlüğü için yola çıktık. Bugün Filistin’in yapısını değiştirmek isteyen Amerika idaresine karşı Müslümanlar ayaklandı. Bizim için Doğu veya Batı Kudüs diye bir şey yoktur. Bizim için tek bir Kudüs vardır. Doğusu ve batısıyla Kudüs Filistin ve İslam toprağıdır. Kudüs’ten taviz vermek caiz değildir” dedi.