GAZZE Halkı 3 ŞEHİDİ Uğurladı + FOTO

Beyt Lahiya beldesinden İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi 30 yaşındaki şehit Ali El-Ğandur, 23 yaşındaki şehit İnas Ebu Hammaş ve 1,5 yaşındaki kızı şehit Beyan’ın cenazelerine öfkenin hâkim olduğu bildirildi.

Bu arada, El-Aksa Şehitleri Hastanesi İnas Ebu Hammaş’ın karnındaki bebeğin de hayatını kaybettiğini açıkladı. Böylece Ebu Hammaş ailesinin şehit sayısı üçe yükseldi.

Kaynaklar, şehit El-Ğandur’un naaşının Endonezya Hastanesi’nden alındığını ve ailesinin evine götürüldüğünü, daha sonra cenaze namazı kılınarak belde mezarlığına defnedildiğini söyledi.

Şehit İnas Ebu Hammaş ve kızı Beyan’ın naaşları ise Deir El-Belah’taki El-Aksa Şehitleri Hastanesi’nden alınarak evlerine götürüldü.

Ailesinin şehit kadını ve küçük kızını son kez görmelerinin ardından şehitlerin cenaze namazlarının kılındığı ve Şehitler Mezarlığı’nda toprağa verildikleri bildirildi.

Cenaze törenlerine katılanlar Filistin direnişine seslenerek şehitlerin intikamını almasını ve Sderot başta olmak üzere Yahudi yerleşkelerine füze atmaya devam etmesini istedi.