GAZZE’yi Felaketten KURTARIN!

Yusuf bugün yaptığı basın açıklamasında, “Gazze’deki sağlık merkezlerini ve hastaneleri besleyen santralleri çalıştıran yakıttaki azalmanın had safhaya ulaşması, Siyonist rejim tarafından dayatılan abluka nedeniyle yaşanan insanlık krizinden çıkmak için daha fazla destek vermeyi zorunlu kılmaktadır” dedi.

Katar ve Birleşik Arap Emirliklerinin Gazze’deki sağlık sektörü için acil yakıt desteklerine teşekkür ettiklerini belirten Yusuf, iki devletin Filistin halkına yaptıkları yardımın Arap halkları arasındaki kardeşlik bağlarının derinliğini yansıttığını söyledi.

Arap ve İslam ülkelerine çağrıda bulunan Yusuf, 12 yıldır devam eden ablukayı ve Gazze’deki insanlık krizini sonlandırmak için girişimlerde bulunmalarını talep etti.

Mısır’a da seslenen Yusuf, Gazze halkının gıda, yakıt ve ilaç gereksinimini temin etmek, engelsiz giriş ve çıkış yapabilmelerini sağlamak, Gazze’de hasta olup tedavi olmak isteyenlerin dışarı çıkmalarına imkan vermek, mahsur kalan işçi ve öğrencilerin bulundukları ülkelere gitmelerine yardımcı olmak için Rafah sınır kapısını sürekli açmasını istedi.