GAZZE’de Eylemcilere Saldırı – 20 YARALI!

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında ikindiden sonra Gazze Şeridi’nin doğusunda düzenlenen gösterilere işgal güçlerinin ateş açması sonucu çok sayıda kişi yaralandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre, gösterilerde 20 kişi gerçek mermiyle yaralanırken yüzlerce kişi de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğunu bildiren kaynaklar, bir genç kızın başından ve bir çocuğun göğsünden yaralandığını söyledi.

Binlerce Filistinli bugün ikindi saatlerinde Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında gerçekleştirilen 47’inci Cuması gösterilerine katılmak üzere sınır hattı yakınlarında kurulan dönüş kamplarına akın etti.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Ulusal Yüksek Heyeti, Gazze halkına sınır bölgelerinde kurulan dönüş kamplarında gerçekleştirilecek gösterilere geniş bir şekilde katılım sağlanması çağrısında bulunmuştu.

İşgal güçlerinin sebep olduğu sıkıntılara rağmen Filistinlilerin dönüş hakkını savunan gösterilerin devam edeceğini belirten heyet, ablukaya maruz kalmadan onurlu bir yaşam sürmenin Gazze halkının da hakkı olduğunu hatırlattı.