Gazze Direniş Tünelleri Siyonist Askerlerin Psikolojisini Bozdu

Siyonist rejim askerleri Gazze’deki direniş tünelleri yüzünden ruhsal problemler yaşıyor.

İsrail El Yevm gazetesi bugünkü sayısında 2014 Gazze savaşına katılan onlarca İsrailli askerin direniş tünelleri yüzünden psikolojik sorunlar yaşadığını vurguladı.

Gazete askerlerden biri olan Metan’ın, Gazze’deki 51 gün savaşında Hamas’ın tünellerinden birine girdiğine ancak tünelden çıktıktan sonra psikolojik sorunlar yaşamaya başladığına ve hâlâ da durumunun düzelmediğine değindi.

Gazetenin haberinde şu ifadelere de yer verildi: “İsrailli askerlerin durumu öyle ki hatta kuşların ve böceklerin sesinden bile dehşete kapılıyorlar.”

Metan’ın ailesi durumunu televizyondan takip ettiklerini ve Hamas’ın tünellerinden birinde olduğunu bildiklerini dile getirerek hergün geri dönmesi için dua ettiklerini ve sonunda geri dönebildiğini ancak ciddi şekilde psikolojik sorunlara düçar olduğunu vurguladı.

Şunu da hatırlatmak gerekir ki, bu savaşta onlarca asker ve Siyonist işgalci Filistin direnişinin misillemeleri sonucunda ölmüş ve yüzlercesi de yaralanmıştı. Hamas askeri kanadı Kassam Tugayları bu savaşta iki İsrailli askeri esir almayı başarmıştı.