GAZZE Direniş Balonlarıyla İSRAİL İşgalinde 5 Yerde YANGIN

İsrailli kurtarma ve itfaiye ekiplerinin Gazze Şeridi’nden gönderilen balonların çıkardığı yangınlara müdahale ettiği kaydedildi.

İşgal rejimi gazetelerinden Yediot Ahranot’un internet sitesinde yayınlanan konuyla ilgili haberde, balonların Gevar Am Yahudi Yerleşkesi’nde 120 dönümün yanmasına sebep olduğu belirtildi.

Yangını söndürmek için birkaç uçakla müdahale yapıldığı kaydedilen haberde, Mefalsim Yahudi Yerleşkesi yakınlarında da yangın çıktığı bildirildi.

Haberde ayrıca, Moshav Takuma Yahudi Yerleşkesi’nde de balonların yangına yol açtığı ve bölgeden patlama seslerinin işitildiği ifade edildi.

İşgalcilere ait 0404 haber sitesi, dün Gazze Şeridi’nden sınırın diğer tarafına onlarca balon gönderildiğini, balonlardan bazılarının Askalan, Aşdod ve Gevar Am semalarında görüldüğünü yazdı.

Gazze Şeridi’nden gönderilen balonlar ve uçurtmalar Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin başladığı 30 Mart’tan bu yana işgal altındaki topraklarda yüzlerce yangına yol açtı.

Filistinli gençlerin basit araç gereçlerle yaptığı ve kuyruğuna yanıcı madde bağlayarak sınırın diğer tarafına gönderdiği uçurtmalar ve balonlar işgalciler için kabus olmaya devam ediyor.

Uçurtmaların ve balonların çıkardığı yangınlar binlerce dönüm arazinin yanmasına ve işgalcilerin milyonlarca şikel zarara uğramasına sebep oldu.