BÜYÜK DÖNÜŞ’ün Duracağını Sananlar HAYAL KURUYOR!

Komisyonunun raportörü Muhammed Heniyye dün yaptığı basın toplantısında şu açıklamaları yaptı:

“Devrimci Filistinli gençlerimiz Cuma günü ‘Gazze başkaldırıyor, Batı Yaka kenetleniyor’ sloganıyla Gazze’nin doğusundaki dönüş çadırlarında faaliyetlerine devam edecek. Meydanlardaki devrimci ve barışçıl komiteler işgal ordusunun tehditlerinden korkmuyor. Bunlar kuşatma zincirini kırma ve dönüş hakkını elde etmekte azimlidirler.”

Gençlerin her Cuma yeni devrimci yöntemlerle işgalcinin karşısına çıktığını ve bununla işgalciye yeni külfetler getirdiklerini hatırlatan Heniyye, bütün dünyaya bu yürüyüşlerle alevlenen devrimin durmasına umut bağlayanların yanıldıkları mesajını verdiklerini ifade etti.

Heniyye açıklamasında, Filistin halkının işgalden kurtulmak için birçok yönteme sahip olduğunu belirterek, “Şehitlerimizin ve yaralılarımızın kanını yerde bırakmayacağız Devrimimizin yarıda kalmasına izin vermeyeceğiz. Dağları devirecek azim ve kararlığımız var. Bu halk zor bir halktır. Halkımız ve gençlerimiz referandumunu yapmış ve direniş tercihi etrafında kenetlenmiştir. Bunlar sadece düşmana hizmet eden anlaşmalara ve düşmanla görüşmelere karşıdırlar” ifadesini kullandı.

Gazze sınırında yangın çıkarıcı balonlar hazırlayıp gönderen birim, sosyal medyada yaptığı açıklamada, işgalciden kışın yapacağı faaliyetleri beklemesini istedi.